شرکت گهردانه کویر سیرجان

شرکت پسته گهر دانه کویر سیرجان شرکتی معتبر در تولید وصادرت با بهترین کیفیت ایران فعالیت می کند .این شرکت با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات در امر تولید نیز فعالیت دارد . مدیر عامل این شرکت آقای سجاد بارانی (دبیر اتحادیه پسته و خشکبار سیرجان) به همراه پدرش آقای منصور بارانی (نائب رئیس اتحادیه پسته و خشکبار سیرجان ) از سال 1375 فعالیت خود را آغاز کرده است . در این سالها تجربیات بسیاری در زمینه تولید پسته با استفاده از فن آوریهای مدرن برای تهیه و صادرات محصولات خود به کشورهای مختلف در سراسر دنیا کسب نموده است .

محصولات شرکت گهر دانه کویر سیرجان با توجه به استانداردهای گسترده کاملا بهداشتی تهیه و بسته بندی می شود بطوری که این شرکت می تواند محصولات خود را به کشورهایی که مقررات بسیار شدید در مورد مسائل بهداشتی (مانند کشورهای اروپایی) دارند صادر کند .

صنعت پسته ایران

پسته در ایران بیش از هزاران سال در حال کشت بوده است . نمونه کشت شده تجاری پسته حدود 100 سال پیش شروع به توسعه یافت و همچنین در همان زمان تولید وصادرات نیز رشد کرد . اکنون تولید پسته سالانه ایران در یکسال بالی 280000 تن است . که این رقم بر گرفته از باغ های کرمان – یزد – خراسان – فارس – سمنان – مرکزی و استانهای دیگر می باشد . کرمان سهم زیادی از باغ ها و تولیدات پسته را تحت سلطه خود در آورده است . توسعه در کاشت و پرورش و برداشت کردن از باغ های پسته همانند مکانیزم افزایش فرایند کاشت دسترسی ما را به تولیدات و کیفیت بیشتر پشته برای مشتریان تضمین کرده است . بیشتر صادرات پسته بصورت انبوه هستند : پسته خشک شده خام – پسته برشته شده و مغز پشته از جمله این موارد هستند . پسته بر اساس درخواست ها و استانداردهای خریدار صادر می شود که استانداردهای بین المللی ایران نیز از این موارد پیروی می کند.

 

صادرات پسته ایران

پسته ایران تجارت بین المللی پسته را تحت سلطه خود قرار داده است . ایران بزرگترین صادر کننده پسته در جهان می باشد . بازار اصلی پسته ایران در چین و روسیه و خاور میانه و اروپا می باشد . ازسال 2008 از 280000 تن پسته ایران 220000 تن آن صادر شده است.

 

کشور

مقدار(تن)

1

هنگ کنگ

51,000

2

امارات

29,000

3

آلمان

26,000

4

روسیه

22,000

5

اکراین

9,000

 

پنج مورد ذکر شده مکانهایی هستند که پسته ایران در سال 2008 به آنجا صادر شده است .

 
All Rights Reserved For GoharDaneh Kavir co
Design and Developed by Designweb.ir