چرا پسته ایران؟

چهار منبع اصلی برای انتخاب پسته ایرانی برای رقبای ما وجود دارد .

انواع:
انواع مختلفی از پسته ایرانی وجود دارد که چهار نوع آن متداول می باشد : فندقی ( 40% باغ پسته ) کله قوچی ( 24% باغ پسته ) اکبری ( 12% باغ پسته ) و احمد آ؟قایی ( 9% باغ پسته ) که دو نمونه آخر در حال افزایش هستند . هر نوع پسته مشخصات و مزه مختلفی برای خود دارد .

درصد مغز زیادتر به پوست :
پسته ایرانی دارای درصد مغز زیادتری نسبت به پوستش دارد به این معنی که شما مقدار زیادتری مغز خوراکی خریداری می کنید . این مورد گفته شده در قبال هزینه یکسانی است که در مقایسه با دیگر رقبای وجود دارد .

قابلیت برشتگی :
پسته ایرانی دارای ظرفیتی است تا در دمای حدود 180 درجه سانتیگراد برشته شود(در دمای بخار پز) برشتگی خوب باعث مزه خیلی عالی در پسته می شود و علاوه بر این همچنین باعث از بین رفتن آلودگی های باکتریایی می شود . کاملا واضح است که بعضی از پسته های ایرانی بر خلاف پسته های غیر ایرانی دارای کمبود ذخیره چربی می باشند و پسته غیر ایرانی نمس تواند در دمای بالای 120 درجه سانتیگراد برشته شود . این پسته ها دارای مزه اشتها آوری نمی باشند یا اینکه دارای بوی مطبوعی در حین برشتگی نمی باشند وبرای از بین بردن باکتری ها در حین برشتگی مناسب نمی باشند .

مزه:
در طی دوره درازی مصرف کنندگان اروپایی گرایش خود را به مزه پسته های ایرانی بیشتر نشان دادند . همه چهار نوع پسته تجاری ایرانی هر کدام بسیار غنی و پر بار می باشند .مزه خوب در پسته ایرانی کاملا بارز است به این ترتیب پسته ایرانی ترکیب متنوع و غیر همانند با مزه عالی ارائه می دهد که به مصرف کنندگان حق انتخاب و تنوع می دهد .

صنعت پسته ایران
پسته در ایران بیش از هزاران سال در حال کشت بوده است . نمونه کشت شده تجاری پسته حدود 100 سال پیش شروع به توسعه یافت و همچنین در همان زمان تولید وصادرات نیز رشد کرد . اکنون تولید پسته سالانه ایران در یکسال بالی 280000 تن است . که این رقم بر گرفته از باغ های کرمان – یزد – خراسان – فارس – سمنان – مرکزی و استانهای دیگر می باشد . کرمان سهم زیادی از باغ ها و تولیدات پسته را تحت سلطه خود در آورده است . توسعه در کاشت و پرورش و برداشت کردن از باغ های پسته همانند مکانیزم افزایش فرایند کاشت دسترسی ما را به تولیدات و کیفیت بیشتر پشته برای مشتریان تضمین کرده است . بیشتر صادرات پسته بصورت انبوه هستند : پسته خشک شده خام – پسته برشته شده و مغز پشته از جمله این موارد هستند . پسته بر اساس درخواست ها و استانداردهای خریدار صادر می شود که استانداردهای بین المللی ایران نیز از این موارد پیروی می کند.


 

کشور

مقدار(تن)

1

هنگ کنگ

51,000

2

امارات

29,000

3

آلمان

26,000

4

روسیه

22,000

5

اکراین

9,000

 
All Rights Reserved For GoharDaneh Kavir co
Design and Developed by Designweb.ir